Tırsan ile Ağır Yükler Hafifliyor

Tırsan ile ağır yükler hafifliyor

42 senedir treyler sektörünün lideri olan Tırsan, özellikle ağır yük taşıma sektörüne yönelik ürettiği Kässbohrer K.SPA M / K.SPA X, Kässbohrer K.SLL 2, Kässbohrer K.SLS, Kässbohrer K.SLA ve Kässbohrer K.SLH 3-4 modelleri ile müşterilerinin yükünü hafifletiyor. Tırsan’ın öne çıkan ürün ve faaliyetlerini Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ile konuştuk.

42 senedir treyler sektörünün lideri olan Tırsan, Türkiye’nin ilk bin ihracatçısı listesinde en büyük 45. ihracatçı firma olarak dikkat çekiyor. Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip olan firma, 55’ten fazla ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor. Ayrıca, teknoloji ile donatılmış araçl rıyla dünyanın en prestijli inovasyon ödülü olarak kabul edilen “Treyler İnovasyon Ödülü”nü 2 kez kazanan Tırsan, 2018 yılının Nisan ayında Adapazarı’nda Avrupa’nın en büyük Low-Bed ve özel araçlar üretim tesisini tamamlayarak devreye aldı. Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahip olan 18 milyon Euro’luk tesis, 2 bin 500 adet Low-Bed üretim kapasitesine sahip. Tesiste ayrıca güvenlik ve kalite hedefleri doğrultusunda endüstri 4.0 prensiplerine göre tam otonom konveyör hattında; RFID ve barkod teknolojileri kullanarak, robotlu kaynak, otomatik kumlama ve robotlu boyama ile en verimli şekilde en kaliteli ve dayanıklı Low-Bed’ler üretiliyor. Ek olarak Ar-Ge yatırımlarına da oldukça önem veren Tırsan, 2009 yılında sektörün ilk Ar-Ge merkezini kurdu. Ağır yük taşımacılığı sektöründe de Kässbohrer markası ile yer alan Tırsan, geliştirdiği ürünlerle müşterilerinin yükünü hafifletiyor. Tırsan’ın Kässbohrer K.SPA M / K.SPA X, Kässbohrer K.SLL 2, Kässbohrer K.SLS, Kässbohrer K.SLA ve Kässbohrer K.SLH 3-4 modellerinin özelliklerini Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ile birlikte inceledik.

Ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Tırsan, üretim tesislerinde 17 ürün grubunda 55 ürün ailesine sahip toplamda 1000’den fazla kombinasyonda treyler üretmektedir. Avrupa’nın en geniş ürün yelpazesine sahip treyler üreticisi Tırsan, yıllık toplam 20 bin üretim kapasitesine sahip Adapazarı yerleşkesine ilave olarak Almanya’daki Goch ve Ulm’de bulunan iki, Rusya’da yer alan bir üretim tesisi ile dünyanın 55 ülkesindeki müşterilerine hizmet veriyor. Ayrıca Tırsan, bünyesinde yer alan Kässbohrer markasıyla ağır taşımacılık için özel olarak geliştirdiği ve zorlu yol koşullarına uyumlu ürünleri ile müşterilerine operasyonel işlerinde kolaylık ve hız avantajı sağlıyor.

Kässbohrer K.SPA M / K.SPA X: En güçlü uzar ağır hizmet platformları

Tırsan tarafından 3 ve 4 dingilli versiyonları geliştirilen, uzar ağır hizmet platformu Kässbohrer K.SPA M ve K.SPA X araçları, mega ve standart çekicilerle eşlenebilen farklı yükseklikte seçenekler ile sunulmaktadır. Platform araçlar olmalarına rağmen, S700 MC çeliğinden üretilen merkezi kutu profilli yapılarıyla Low-Bed ürün ailesinin birer üyesi olarak da sayılabilecek K.SPA M ve K.SPA X araçları, özellikle uzun, düz ve ağır yüklerin taşınması için en esnek ve güvenilir çözümleri sunmaktadır. K.SPA M ve K.SPA X araçları farklı yük bağlama kombinasyonları için şasinin her noktasında bulunan yüksek kapasiteli yük bağlama halkaları, EUMOS sertifikalı baba ve baba yuvaları, enlemesine yerleştirilmiş sıralı baba yuvaları ve 22,5 ton çarpma direncine sahip Code XL sertifikalı ön paneli ile sınıfının en yüksek yük güvenliği donanımı mevcut olup, K.SPA M ve K.SPA X, sahip olduğu metalizasyon kaplama teknolojisi ile korozyon ve pasa karşı en yüksek ve uzun ömürlü dirence sahip.

Kässbohrer K.SLL 2: En son teknoloji ürünü düşük havuzlu Low- Loader aracı

Tırsan tarafından, en son teknolojik sistemler ve komponentler kullanılarak yenilenen düşük havuzlu K.SLL serisi, yerden sadece 100 mm’lik yüksekliği ile ağır nakliye sektöründe müşterilerine en yüksek yükleri taşımaları için alan sağlıyor.Bilgisayar ortamında yapılmış yük dağılımı, ön gerilme, sehim ve mukavemet analizlerine göre özel tasarlanmış 6.810 mm’lik havuzu ve 5.550 mm’lik uzama özelliği ile 2 dingilli versiyonu olan K.SLL 2 aracı, özel izin gerektirmeden uzun ve yüksek yüklerin taşınmasında en optimum çözümleri sunuyor.. S700 MC çeliğinden mal edilmiş güçlü ve mukavemetli yapısı ile K.SLL aracı, kullanıcılara güvenilir ve zamanında nakliye çözümleri sağlaması açısından en güvenilir çözümdür.

Kässbohrer K.SLS: Hafif ve daha güçlü

Tırsan’ın sabit ve 3 dingilli Low-Bed aracı, ağır nakliye operasyonlarında faydalı yükü maksimize edecek şekilde hafifleştirilmiş şasiye sahip. Operasyonel esneklik ve yüksek yük güvenliği sağlamak amacıyla K.SLS 3 aracında EUMOS sertifikalı baba ve baba yuvaları ile aracın her bölgesine dağılmış 13,4 tona kadar çıkabilen yüksek kapasiteli dövme yük halkaları bulunuyor. K.SLS serisi ayrıca forklift, telehandler gibi noktasal yük oluşturan araçların taşınması için hidrolik deveboynu rampası, komple genişlikte arka rampalar ve ızgara çelik taban gibi opsiyonlar da sunuyor.

Kässbohrer K.SLA: Uzayabilir Low-Bed

K.SLA, ağır nakliyede güvenilir ve sürdürülebilir performansın sınırlarını zorlayacak şekilde geliştirilmiştir. K.SLA serisi, müşterilerinin çok yönlü ve esnek operasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde 3, 4 ve 5 dingil opsiyonları, 6.000 mm’e kadar uzama, tüm araç boyunca sıralanmış yan genişletme braketleri ve 9 farklı çeşit arka rampa ile sunuluyor. Gelişmiş yük güvenliği seçenekleriyle donatılmış olan K.SLA serisi, sahip olduğu serseri dingil seçenekleriyle en zorlu koşullarda maksimum manevra kabiliyetine sahip.

Kässbohrer K.SLH 3-4: En dar virajlarda en yüksek manevra kabiliyeti

Tırsan tarafından geliştirilen hidrolik dümenlemeli uzar Low-Bed serisi K.SLH, şehir içi veya kırsal alanlardaki en dar yollarda dahi yüksek manevra kabiliyetinden faydalanma fırsatı sağlıyor. Çeşitlendirilmiş yük güvenliği seçenekleri, 6.200 mm’ye kadar uzama, S700 MC çelikten imal edilmiş yüksek mukavemetli şasisi ve düşük platform yüksekliği (875 mm) ile müşterilerine en ağır, uzun ve yüksek yüklerin taşınması için esnek çözümler sunuyor. Güçlü ve dayanıklı şasisine rağmen, son teknoloji havalı süspansiyon sistemi ve hidrolik dümenlenir Low-Bed segmentindeki 12.000 kg’lık iddialı boş ağırlığı sayesinde müşterilerine en yüksek faydalı yük seviyesini sağlıyor.

İhracat rakamlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz? 

2018 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen treyler üreticisi olan Tırsan, 3 farklı ülkede 4 farklı tesiste üretim yaparak 55’ten fazla ülkeye treyler ihraç ediyoruz. Türkiye’de liderliğini sürdürürken yurt dışında da büyümeye devam eden şirketimiz, 2018 yılında Fildişi Sahili’nden Güney Kore’ye kadar geniş bir coğrafyaya ihracat gerçekleştirdik. Tırsan, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı 2018 ihracat raporuna göre treyler sektöründe 1. , otomotiv sektöründe 10. ve tüm sektörlerde ise 45. en büyük ihracatçı oldu.

2019 ‘un ilk yarısını değerlendirir misiniz? Sizce 2019 nasıl bir yıl olacak?

Tırsan, inşaat sektörü için özel olarak geliştirdiği ürünlerini ve inşaat sektörü tam ürün gamını Almanya’nın Münih şehrinde 8-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en büyük ve inşaat sektörünün en önemli fuarı Bauma 2019’da sergiledik. Tırsan, fuarda iki yeni aracı olan hidrolik dümenlenir Low-Bed K.SLH 3 ve çok fonksiyonlu yüksek kaliteli Platform Aracı K.SPS H 4 araçlarının lansmanını da başarıyla gerçekleştirdi. Hidrolik dümenlemeli uzar Low-Bed serisi K.SLH, şehir içi veya kırsal alanlardaki en dar yollarda dahi yüksek manevra kabiliyetinden faydalanma fırsatı sağlıyor. Tırsan, 2019 yılında Türkiye’deki liderliğini güçlendirerek sürdürmeye devam edecektir. Bunun yanı sıra Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip treyler üreticisi olarak, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında müşterilerinin gereksinim ve talepleri doğrultusunda ürünler ve hizmetler geliştirerek sektöre yön verecektir.

Dernek çalışmalarını nasıl buluyorsunuz? Derneğin hangi çalışmalarından memnunsunuz? Dernekten beklentileriniz nelerdir?

Tırsan, her daim müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm paydaşlarıyla birlikte yakın temas içinde çalışarak ortak çözümler geliştiriyoruz. Bu doğrultuda tüm paydaşlarıyla geliştirdiği ürün ve hizmetlerle 42 yıldır sektöre yön veriyor. Tırsan olarak dernek faliyetlerine büyük önem vermekteyiz. Dernek iş birliklerini, bilgi birikiminin paylaşıldığı ve ortak zorluklara beraber çözüm bulma platformu olarak görüyoruz. Bu nedenle Tırsan, geniş dernek aktiviteleri kapsamında ağır taşımacılık sektörüne çözüm üretmek için, hem ESTA Avrupa’nın başkan yardımcısı hem de TAİD’in başkan yardımcılığı görevlerini yerine getiriyoruz. Ayrıca Tırsan, dernek faaliyetlerini destekleyici etkinlikler de düzenliyor. 19 Haziran’da Adapazarı fabrikamızda gerçekleştirdiğimiz “Ağır Taşımacılık Günü” etkinliği çerçevesinde Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği (AKT), Ağır Nakliyeciler Derneği (AND) ve Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD), üyesi 50’nin üzerinde ağır taşımacılık firmasını gururla ağırladık. Verimli ve faydalı geçtiğine inandığımız bu etkinlikte, son teknoloji ürünü yüksek kaliteli Low-Bed ürünlerimizi ve ağır hizmet platform araçlarımızı firmalara tanıtırken, aynı zamanda ortak sorunlarımızı kullanıcı perspektifinden de dinleme fırsatı bulduk. Bu iletişimin en kısa sürede herkes için faydalı iş imkânlarına döneceğini düşünüyoruz. Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği’nin ESTA (Avrupa Mobil Vinç ve Ağır Taşımacılık Birliği) ile olan iş birliğini destekliyoruz ve gurur duyuyoruz. Bu iş birliği sayesinde Avrupa ağır taşımacılık sektörünün standartları, regülasyon ve değerleri, Türkiye ağır taşımacılık sektörü paydaşları tarafından içselleştirilerek sektörü büyütecek ve sürdürülebilir kılacaktır.

İngilizce içeriğimiz hazırlanmaktadır. En kısa süre içerisinde yayına alınacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)