AKT BURSA BÖLGESEL TOPLANTI – 14 MART 2020

Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği olarak ilki 16 Kasım 2019’da Konya’da gerçekleştirilen bölgesel toplantımızın ikincisi 14 Mart 2020 tarihinde Bursa’da geniş katılımla gerçekleştirildi. Sektör sorun ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantı sektörün yoğun ilgisiyle tamamlandı.

AKT Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ALTUNKUM Deneğimizin amacının  üyelerimizin konjoktürel ve sektörel sorunlarını saptamak, sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirmek ve bu önerileri, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde savunarak, kamunun sektörümüzü sorunların yönelik çözümler geliştirmesine yardımcı olmak olduğunu belirtti. Bölgesel sorunları, o bölgede faaliyet gösteren üyelerimizle beraber tartışmak, o bölgenin ihtiyaçlarını ve beklentilerini yerinde tespit etmek ve Derneğin faaliyetlerini en iyi biçimde planlamak diğer bir amaçları olduğunu belirtti, bu nedenle bölgede ki firmaların sorunlarını, sorunların çözümüne yönelik ve Derneğimizden beklentilerini almak için toplantı düzenlendiğini belirtti.

Toplantıda yaşanan sıkıntılar, hali hazırdaki uygulamalar ve beklentiler ile ilgili Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneğinin uygulanabilir bir prosedür oluşturabilmesi ve gerekli girişimlerde bulunabilmesi için katılımcıların görüşleri alındı.

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)