BAŞKANDAN MESAJ

Onbir yıl önce kurulmuş ve sektörümüzde oturmuş varlığıyla AKT’nin 29 Mart 2019 tarihinde The Green Park, Bostancı Otel’de Olağan Genel Kurul toplantısı ile yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri olarak yürütme görevini yeniden devralmış bulunmaktayız. Öncelikle eski Yönetim Kurulumuza sarf etmiş olduğu emek ve katkılarından dolayı ve siz Saygıdeğer üyelerimize ise Derneğimizi ve sektörümüzü, ülkemizde ve dünyada itibar olarak çok daha ileriye taşıma görevini bizlere vermiş olduğu için teşekkürlerimi sunarım.
Sayın sektör temsilcileri,
Ülke ekonomisinin güçlü olması, sektörel birlikteliklere bağlıdır. Üyelerimiz İnşaat, Endüstriyel Tesisler, Gemi İnşa Sanayii, Enerji-Petrokimya Sanayii ve benzeri sektörlere hizmet vererek Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sunmaktadır. Sektörümüzün iş hacmi milyar dolarlarla ifade edilmektedir.

Bu nedenle yeni Yönetim Kurulu olarak temel amaçlarımız;
• İş dünyasındaki gücümüzün tam anlaşılması için bazı rakamsal verilerin doğru ve güvenilir toplanması,
• İnsan kaynağının kalifiye ve kaliteli olması,
• Birliğin kurumsallaşmasının hızla tamamlanması,
• Sektörümüzün itibarını, ticari hacmini büyütmek ve sektörü en iyi şekilde temsil etmek,
• Ülkemiz başta olmak üzere, Uluslararası iş dünyasında da ticari ilişkileri geliştirmek,
• Üyelerimizin ortak iş çıkarlarını korumak ve iş konusundaki her türlü görüşlerinin dile getirilmesini teşvik etmek,
• Sektörümüz iş ortamının geliştirilmesi için gerekli yatırımların yapılması,
• Yönetmeliklerdeki iyileştirmelerin sağlanması, özellikle sektörümüzü ilgilendiren yasal değişikliklere odaklanılmasıdır.
Tüm bunların sağlanması ancak; sektörümüzdeki sağlıklı ve etkili bir iletişim ile oluşturulacak güçlü bir birlik ile mümkündür. Ki Dernek Kurumu, aslında bir birlik anlamına gelmektedir. Bu nedenle her şeyden önce bir olmalıyız, birlik olmalıyız. Böylece çok daha geniş temsil gücüne sahip ve çok daha etkin bir yapılanmaya sahip olarak sektörümüzü büyütüp ticari kazançlarımızı arttırabilir ve ülke ekonomisine olan katkımızı da arttırmış oluruz.
Dileğimiz: sizlerin de desteği ve katkılarıyla öncelikli stratejilerimizi hep birlikte belirleyerek, misyonumuzu daha başarılı biçimde hayata geçirmektir.
Ancak bilinmelidir ki Yönetim Kurulumuz ‘Durmak Yok’ sloganlı yüksek motivasyonu ile sektörümüz adına gerçekleştirebileceği en yararlı ve verimli olabilecek çalışmalarına şimdiden start vermiştir.
Birlik ve beraberlik ile ortak geleceğimize, hep birlikte yürümek dileğiyle…
Ahmet Altunkum
Başkan

Yazının Devamı >>>

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)