Mücevher Sahaya İniyor: Liebherr LTM 1150-5.3

Yeni 5 akslı Liebherr LTM 1150-5.3’ü görücüye çıkardık. “Mücevher” olarak tanımladığımız LTM 1150-5.3; daha uzun teleskobik bomu, kaldırma kapasitesi, azaltılmış toplam ağırlığı ve geniş kaldırma radyusu gibi sıra dışı özellikleriyle filonuzun mücevheri olacak.

Sektörde ses getiren ve sıklıkla tercih edilen Liebherr LTM 1130-5.1’in halefi olarak piyasaya sunduğumuz LTM 1150-5.3, selefine oranla yüzde 10 daha uzun teleskobik bom ile geliyor ve ortalama yüzde 15 daha faz-la kaldırma kapasitesi sunuyor. Maksimum 150 ton kaldırma kapasitesi ve 66 metrelik teleskobik boma sahip model, Liebherr’in 180 ton kapasiteli LTM 1160-5.2’nin alt vinç serisi için mükemmel bir alternatif oluşturuyor. Geniş radyus ve kaldırma kapasitesinin yanında LTM 1150-5.3’te küçük bir mühendislik mucizesine daha imza atan Liebherr mühendisleri, bu modeli selefi LTM 1130-5.1 ile aynı toplam ağırlıkta tutmayı başardı. Böylece LTM1150-5.3, trafiğe açık yollarda istiap haddi avantajına sahip ve bu da kullanıcılar için zaman ve maliyet tasarrufu anlamına geliyor. Sonuç olarak; LTM 1150-5.3 kullanıcılar için bir kat daha değerli kılınıyor.

Kule vinç kurulumları için ciddi avantaj sunuyor

Ekstra 6 metre daha uzayabilen teleskobik bom ile 66 metreye kadar erişim sağlanıyor. Maksimum erişimde 9 tonun üzerinde kaldırma kapasitesine sahip LTM 1150-5.3, özellikle kule vinç kurulumları için mükemmel bir çözüm olarak karşınıza çıkıyor. Liebherr LTM 1150-5.3’ün ihtiyaç duyduğu tüm tahrik gücü 400 kW’lık (544 beygir) motordan geliyor. 2516 Nm’lik bir tork üreten motor, yeni nesil V emisyon değerlerini karşılıyor. Tek motor stratejisini bu modelde de uygulayan Liebherr mühendisleri, önceki modelde yer alan ikinci motoru kaldırarak ağırlık dağılımını optimize etti ve sonuç olarak daha uzun bom ve daha fazla kaldırma kapasiteli bir model ile ciddi bir fark yarattı. Yakıt tasarrufunu maksimize eden Liebherr teknolojisi ECOmode, yeni LTM 1150-5.3’te de yer alıyor. Start-Stop özelliği ile rölanti sırasında yakıt tasarrufu sunan ECOmode, yapılan işe göre optimal motor devrini otomatik olarak hesaplıyor ve gereksiz yüksek devirden kaçınarak ekstra yakıt tasarrufu sağlıyor.

Liebherr LTM 1150-5.3

Maksimum kaldırma kapasitesi:        150 t

Teleskobik bom:                                 66 m

Maksimum kaldırma yüksekliği:        92 m

Maksimum radyus:                            72 m

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)