AĞIR KALDIRMACILIK

Ağır yük kaldırma operasyonları ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelerde belirlenmiş sınırların üzerinde ağırlık ve boyutlara sahip olan, aynı zamanda teknik ve ekonomik olarak parçalara ayrılamayan yüklerin kaldırılması ya da bulunduğu yerden indirilmesi operasyonları için kullanılan bir terimdir. Küresel ölçekte “Heavy Lifting” olarak da tanımlanan ağır kaldırma işlemleri çok yönlü olarak proje lojistiğinin bir parçası olmasının yanı sıra, ağır yük taşımacılığında araçların yüklenmesi ya da boşatılmasına ek olarak bir yerden bir başka yere kısa mesafeli olarak taşınması, yükün nihai yerine konumlandırılması gibi operasyonlarda da kullanılmaktadır. Ağır yük kaldırma operasyonları sahip oldukları riskler çerçevesinde yüksek düzeyde mühendislik ve risk azaltım uygulamaları içeren son derece teknik faaliyetlerdir. Meydana gelebilecek bir riskin yaratacağı sonuçlar son derece ciddi ve ağır olacağı için operasyonlar en yüksek düzeyde detaylı bir biçimde planlanmakta ve yürütülmektedir. Ağır yük kaldırma operasyonları da ağır taşımacılık kadar karmaşık ve değişken bir karaktere sahiptir. Her bir operasyon farklı etkenler ve değişkenler tarafından etkilenebilmekte ve farklılaşabilmektedir. Bu nedenle ağır yük kaldırma işlemleri için de terzi işi tabiri kullanılabilmekte, her bir operasyon kendi özelliklerine ve koşullarına bağlı olarak yeniden planlanmakta ve uygulanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)