İSTATİSTİKLER

Saygıdeğer Sektör Temsilcisi,

Aşağıdaki link ile tarafınıza sunulmuş olan Anket çalışması; Ağır Kaldırma ve Taşımacılık Sektörümüzün mesleki saygınlığını artırmak, tanımını ve temsilini yapabilmek için yürüttüğümüz çalışmalardan sadece biridir.

Bu çalışma ile  istatistiki olarak aşağıdaki tespitler ortaya çıkacaktır.

  • Firma sayısının tespiti
  • Ekipman sayısı ve kapasitelerinin tespiti
  • Sektörümüzün toplam Cirosunun tespiti
  • İstihdam büyüklüğü tespiti
  • Hizmet verilen alanların tespiti

Sektörümüzün gücünü ortaya çıkartmak ve gerek talep, gerekse de söylemlerimizi bu gücü belirterek yapabilmek için İstastiki veri ve envanterin oluşturulması kapsamında yürüttüğümüz bu çalışma için ihtiyaç duyduğumuz çalışmaya verdiğiniz katkıdan ötürü şimdiden teşekkür ederiz.

Firmanızdan talep ettiğimiz bu bilgiler, gizlilik esasına dayalı olarak derneğimizde korunacaktır. Bilgi paylaşımları, kesinlikle firma bazında değil,  sadece ve sadece firmalardan gelen verilerin harmanlanması ve analizi doğrultusunda ortaya çıkan toplam rakamlar üzerinden yapılacaktır.

İlgili anketin doldurularak akt@akt.org.tr adresine gönderilmesi konusundaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu
Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)