ÜYELİK BAŞVURUSU

Nasıl Üye Olabilirim?

Lojistik sektörünün Ağır Kaldırma ve Taşımacılık alanında faaliyette bulunan ağır kaldırma ve taşıma işletmecileri, makine üretici ve tedarikçileri, yan sanayii ve hizmet alanında bulunan gerçek ve tüzel kişiler AKT’ye üye olabilir.

Üyelik başvurusu için gerekli evraklar, başvuru formu, mail order formu, anket formu, KVKK formu evrakları AKT’ye iletildikten sonra 15 günlük askı sürecini takip eden ilk Yönetim Kurulu Toplantısında üyelik başvurusu incelenip karara bağlanır.

Üyelik ve Koşulları

Dernek’e gerçek veya tüzel kişiler üye olabilir. Dernek üyeleri; (i) asli, (ii) fahri ve (iii) onursal üye olarak belirlenir. Tüzel kişilerin üye olmaları halinde, tüzel kişiyi Dernek’te temsil edecek gerçek kişinin belirlenmesi ve icabında değiştirilmesi yetkisi üye olan tüzel kişinin temsil ve ilzamına ilişkin kendi tüzüğünde yahut esas sözleşmesinde yer alan esaslara ve bilhassa 5253 sayılı Dernekler Kanunu’nun ve sair yasal düzenlemelere (“Mevzuat”) göre saptanır. Atama ve değiştirme, Dernek’e yazılı olarak bildirilir. Bir gerçek kişi hem kendi adına üye olarak ve hem de aynı zamanda 1 (bir) veya birden fazla tüzel kişiyi temsilen Dernek’te yer alamaz. Her yeni üye başvurusu Yönetim Kurulu onayına bağlıdır.

Dernek’in asıl üyeleri; her türlü ağır kaldırma, ağır taşıma ve yük mühendisliği hizmetlerini bilfiil ifa edenlerdir. Asıl üyelerin oy hakkı vardır.

Dernek’in fahri üyeleri; her türlü ağır kaldırma, ağır taşıma ve yük mühendisliği hizmetleri kapsamında (i) yedek parça tedariki yapan, (ii) üretici olarak ticari faaliyette bulunan, (iii) finansman sağlayan ve (iv) dolaylı olarak ticari faaliyette bulunanlardır. Fahri üyelerin oy hakkı yoktur. Yönetim ve Denetleme Kurulu üyesi olma hakkı yoktur.

Dernek’in onursal üyeleri; Dernek’e fiili veya karşılıksız olarak hizmet eden, maddi ve manevi yarar sağlayan, dünya ve Türkiye düzeyinde sektörel saygınlığa sahip, sektörel gelişime katkı sağlamış veya üst düzey devlet görevleri üstlenmiş kişilerdir. Onursal üyelerin oy hakkı yoktur.

Üyelik Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 • Üyelik başvuru formu ve tüzel kişi temsilcisinin 2 adet vesikalık fotoğrafı,
 • Tüzel kişi temsilcisinin T.C. kimlik kartı,
 • Sektörel anket formunun firma adına doldurulmuş hali
 • Islak imzalı KVKK formu
Üyelik Aidatları
 • Ağır Kaldırma ve Taşıma İşletmeciliği yapan firmalar:
 • Yerli Üretici firmalar :  (araç - ekipman)
 • Yabancı Tedarikçi : (araç -ekipman)
 • Yan sanayi hizmet firmaları:
 • Servis-bakım firmaları:
 • 600,00 TL
 • 3.000,00 TL
 • 5.000,00 TL
 • 1.500,00 TL
 • 1.500,00 TL

Yıllık Üyelik Aidatının Yatırılacağı Banka Hesabı:

AĞIR YÜK KALDIRMA VE TAŞIMACILAR DERNEĞİ (BAĞIŞ-AİDAT-MPOS)
KUVEYT TÜRK BANKASI
TR98 0020 5000 0950 6178 2000 01

İletişim

Telefon: 0216 526 44 64-66
E-Posta: akt@akt.org.tr

Aidat ödemelerinizi Kredi Kartınız üzerinden yapabilirsiniz.

Aidat ödemeleriniz karşılığında, ödemenin yapıldığı ilgili tarihi üzerinden, firmanız adına aidat makbuzu düzenlenmekte ve gönderilmektedir.

ÜYE GİRİŞİ

ÇOK YAKINDA

AKT – 2019 Yıllık Başarı Ödülleri Töreni

AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri Töreni Türkiye’nin öncü ağır kaldırma ve ağır taşımacılık sektörünün profesyonellerini  bir araya getiriyor.
Sektörün, yapılan işlerin ve firmaların değerinin ortaya çıkabilmesi için İlk defa 2019 yılında verilmesi planlanan AKT 2019 yıllık Başarı Ödülleri bundan sonra her yıl düzenli olarak organize edilecek. Amaç İstanbul’da düzenlenecek Ödül Töreni’nin son kullanıcılar, ağır taşıma ve kaldırma sektörünün üyeleri için Türkiye’nin en prestijli etkinliği haline getirilmesidir.
Sektörün bir araya gelmesi ve yapılan güzel işlerin paylaşılması için gerçekleştirilecek olan ‘AKT Başarı Ödülleri Töreni’ etkinliğinin, sektörümüz değeri ve kalitesinin artmasına katkıda bulunacağını düşünüyoruz.
2019 yılında İstanbul’da birincisi düzenlenecek olan ödül töreninde 2018 yılı projeleri çeşitli kriterlere göre ödül alacak.
Sektöre hizmet veren ve bu konuda uzmanlaşmış seçkin bir jüriden oluşan değerlendirme kurulunun vereceği oylar ile finalistler arasında kalan projelerden birinci seçilecek.
Ağır taşıma ve ağır nakliyat firmalarının profesyonellerinin dışında, bu sektörün hizmet verdiği inşaat, enerji sanayi kuruluşlarının yöneticileri, mal, hizmet tedarikçileri, akademisyen ve ilgili kamu kuruluşlarından da katılımcıların yer alacağı gala gecesinde sektörümüzün bütün bileşenleri bir araya gelmiş olacak.
Bu prestijli ödülü alabilmek için katılım formlarınızı AKT’den gecikmeden talep ediniz.

Ödül Kriterleri

1) Kombine projeler
2) Taşıma
    – 120 ton gross ağırlık altı
    – 120 ton gross ağırlık üstü
3) Kaldırma 
   – 120 ton altı teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – 120 ton üstü teleskopik ve kırmalı kaldırma
   – Lattice bom
4) Güvenlik
5) Inovasyon ödülü ( Üretici – Taşıma / kaldırma )
6) Inovasyon ödülü ( Son kullanıcı – Taşıma / kaldırma )
7) SPMT
8) Jüri Özel ödülü (Sektöre Katkılar)